Iași, România, B-dul T.Vladimirescu nr.46, lângă Sei Bella          L-V 8:30-20:00 / S 9:00-15:00

Cariere

Oameni și Cariere

Ne alegem oamenii care ne reprezintă și care rezonează cu principiile noastre fundamentale.

Să fii corect, integru și perfecționist, așa ne dorim să fii…restul se învață!

Gsm Zone s-a înființat în anul 1998, fiind printre primele service din Iași! Mai multe despre noi, găsiți AICI

Vrei să te dezvolți din punct de vedere profesional?

Vrei să crești?

Vrei să caștigi mai mulți bani?

Vrei să lucrezi într-un mediu profesional?

Service GSM ZONE Iași

Ne dorim să te cunoștem și să fim colegi în experiența GSM ZONE! Vrei să lucrăm împreună? Așteptăm email-ul tău!

Te rugăm să ne trimiți C.V.-ul tău la coleginoi@gsmzone.ro

Căutăm Tehnician service GSM

Criterii de selecție
Experiență în domeniu : Service / Reparatii, Specialisti / Tehnicieni, Telecomunicatii, IT Hardware/Software

Candidatul ideal
– Căutăm o persoană ambițioasă, cu potențial, care deține cunoștințe tehnice solide și care poate face față fluxului din service. Deținem echipamente de ultimă generație în acest domeniu și se va pune la dispoziție viitorului angajat orice va fi necesar în exercitarea jobului. Desfășurarea activității se va realiza în sediul nostru din incinta GSM ZONE IASI, magazin deschis acum 23 de ani!

Responsabilități:
– Obiectiv principal : efectuarea diagnozelor, reparațiilor și testarea post reparație a telefoanelor si tabletelor sosite în service;
– Oferă diagnoză corectă și bine documentată asupra dispozitivelor;
– Testează întreagă funcționalitate a produselor calitativ și estetic;
– Asamblarea, dezasamblarea tabletelor/telefoanelor mobile;
– Reparații placă de bază, remediere probleme alimentare, înlocuire display, înlocuire microfon, înlocuire difuzor etc.;
– Gestionarea documentelor specifice activității de service – întocmirea fișelor de service;

 Cerințe:
– Experiență în relațiile cu clienții și comunicare profesională;
– Atitudine pozitivă, atenție la detalii, orientare către calitatea serviciului prestat;
– Capacitate de lucru în condiții de stres;
– Capacitate de lucru în echipă;
– Foarte bune abilități de organizare;
– Engleză mediu pentru bună utilizare a interfeței de lucru;
– Cunoștințe software GSM (resoftari, deblocări);
– Cunoștințe electronică SMD, microelectronică;
– Cunoștințe asamblare telefon/tabletă, lipire, dezlipire, subansambluri;
– Cunoștințe tehnice placă de bază telefon/tabletă/laptop

Se oferă:
– Acces la cele mai noi tehnologii din domeniul GSM;
– Posibilitatea de a lucra alături de o echipă tânără și ambițioasă;
– Loc de muncă sigur (experiență din 1998), într-o ambianță plăcută;
– Salarizare, mai mult decât motivantă! 3000 – 9000 lei
– Flux de 500- 600 de clienți lunar

Suntem în permanență în căutare de noi colegi care să adauge valoare, care sa ne ajute să fim mai buni!

Dacă îndeplinești condițiile de mai sus, te rugăm să ne trimiți C.V.-ul tău la coleginoi@gsmzone.ro

sau contact direct la 0729300300

Asistent vânzari SERVICE GSM – Accesorii

– Promovarea si vanzarea produselor si serviciilor din portofoliu;
– Identificarea corecta a nevoii clientului si oferirea solutiei optime;
– Atingerea obiectivelor zilnice si lunare;
– Intocmirea documentelor necesare vanzarii; lucrul cu casa de marcat si POS
– Intocmirea de rapoarte (activitate zilnică/ lunară)
– Gestionarea corecta a stocurilor de marfuri;
– program de lucru full-time;
– instruire şi integrare profesională în domeniu;
– Studii medii/superioare;
– Experienta in domeniul vanzarilor sau service;
– Cunostinte de baza in domeniul IT (Microsoft Office);
– Prezenta agreabila;
– Excelente abilitati de comunicare si putere de convingere;
– Initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor;
– Atitudine deschisa, optimism, orientare spre client;
– Energie si pasiune pentru vanzari, placerea de a interactiona cu clientii;
– Capacitate de lucru in echipa.